slice1

04.03.2022

Metody finansowania

Metody finansowania

Rozwój przedsiębiorstwa jest czynnikiem nieuniknionym. Z czasem pojawia się coraz więcej klientów i zleceń z ich strony, plany zaczynają być coraz śmielsze i dalekosiężne, a oczekiwania i potrzeby znacznie bardziej precyzyjne oraz znacznie bardziej wymagające, niż na początku. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale by go zaspokoić należy najpierw poczynić odpowiednie kroki, które umożliwią realizację celów i ukończenie pewnych etapów. Potrzebne są inwestycje w rozwój przedsiębiorstwa, które pchną je do przodu, a może nawet otworzą nowe drogi, którymi firma może podążyć.

Finansowanie rozwoju przedsiębiorstwa jest obecnie możliwe dzięki dotacjom unijnym, które w większości skierowane są do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dotacje te mają na celu przede wszystkim zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności małej i średniej firmy, która dzięki wsparciu finansowemu będzie mogła wprowadzić odpowiednie usprawnienia.

Leasing jest innym sposobem na zdobycie środków niezbędnych do wprowadzenia zmian w przedsiębiorstwie. Niesie ze sobą wiele korzyści w przypadku, gdy przedsiębiorca nie dysponuje odpowiednią gotówką przeznaczoną na inwestycje, albo gdy chce uniknąć mozolnego przechodzenia przez bankowe formalności w przypadku starania się o kredyt. Ta forma finansowania zakupów pozwala na zredukowanie początkowych kosztów realizacji i niesie ze sobą procedury szybsze oraz prostsze, niż w przypadku kredytów bankowych.

W zależności od potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa, współczesny rynek finansowy oferuje klientom biznesowym różne sposoby na finansowanie inwestycji w firmę. W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw jest to duże udogodnienie i możliwość rozpędzenia przedsiębiorstwa poprzez zakup niezbędnych systemów informatycznych i modernizację sprzętu służącego do obsługi klientów i zarządzania przedsiębiorstwem. A nowe rozwiązania IT pozwalają na łatwiejsze i dokładniejsze sprawowanie kontroli nad firmą, co przekłada się na oszczędność czasu i brak pomyłek.

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat metod finansowania – zapraszamy do kontaktu.