Przygotuj firmę na Krajowy System e-Faktur

01.12.2023

,,Przygotuj firmę na Krajowy System e-Faktur” Bezpłatny webinar – 19 grudnia

Krajowy System e-Faktur

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze ,,Przygotuj firmę na Krajowy System e-Faktur”

19 grudnia, godz. 10.00 lub godz. 13.00 (godzina do wyboru przy rejestracji)

Od 1 lipca 2024 KSeF będzie obowiązkowy dla większości firm w Polsce. Sprawdź jak się przygotować do wystawiania e-faktur i jak wygląda integracja z KSeF w systemach Comarch dla firm każdej wielkości. Poznaj też inne zmiany w prawie 2023/2024.

Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur to dla większości firm rewolucyjne zmiany. Od początku 2022 r. można korzystać z niego dobrowolnie, natomiast od 1 lipca 2024 r. obowiązek fakturowania z wykorzystaniem KSeF będzie obejmował wszystkich podatników VAT, którzy mają siedzibę lub stałe miejsca prowadzenia działalności w Polsce.

Spełnienie wymogu związanego z KSeF w firmie, wiąże się z koniecznością zmiany dotychczasowych procesów dotyczących zarządzania fakturami. Webinar, na który Państwa zapraszamy pomoże w dostosowaniu do obsługi Krajowego Systemu e-Faktur – niezależnie od wielkości firmy.

Zostaną przedstawione najważniejsze informacje regulacyjne oraz nasze dotychczasowe doświadczenia związane z Krajowym Systemem e-Faktur. Prelegent Comarch pokaże, jak prosta i intuicyjna może być obsługa e-faktur w systemach Comarch ERP, a także jak Comarch EDI odpowiada na wyzwania największych firm w zakresie KSeF. Rozwiązania Comarch zintegrowane są już z KSeF i posiadają szereg funkcjonalności umożliwiających komunikację z systemem, w tym oczywiście uwierzytelnienie oraz wysyłka i odbiór e-faktur.

Podczas webinaru Prelegenci wskażą również inne przepisy wchodzące w życie w 2023/2024 roku.

Zapraszamy do udziału w webinarze, który jest skierowany głównie do firm, nieposiadających jeszcze systemu do obsługi KSeF.

Dodatkowo, dla Klientów poszukujących zaawansowanego rozwiązania do obsługi KSeF w swojej złożonej, wielodziałowej czy wielospółkowej działalności wskażemy, jakie korzyści może przynieść wdrożenie platformy Comarch EDI.

Jeżeli są Państwo użytkownikami naszych systemów, już dziś mogą Państwo zapoznać się z informacji o integracji z KSeF:

W przypadku pojawiających się pytań:

Aby tematyka webinaru odpowiadała na Państwa potrzeby, zachęcamy do zgłaszania uwag i pytań. Najczęściej pojawiające się zagadnienia zostaną szczegółowo omówione w trakcie webinaru.

Zgłoś pytanie pisząc na adres: webinar-pytanie@comarch.pl

AGENDA – 19 grudnia

10:00 – 10:05 Wstęp
10:05 – 10:45 Krajowy Systemem e-Faktur w świetle przepisów
10:45 – 10:50 Dotychczasowe doświadczenia Comarch z komunikacją z KSeF
10:50 – 11:05 Jak komunikować się z KSeF w rozwiązaniach Comarch ERP
11:05 – 11:15 Comarch EDI – zaawansowana platforma dla wymagających Klientów
11:15 – 11:20 Inne zmiany w przepisach o których warto wiedzieć
11:20 – 11:25 Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
11:25 – 11:30 Podsumowanie i zakończenie