System zaawansowanego zarządzania produkcją

23.03.2023

Comarch loT MES – System zaawansowanego zarządzania produkcją – bezpłatny webinar 19 kwietnia 2023

Comarch IoT MES – System zaawansowanego zarządzania produkcją

Zapraszamy na bezpłatny webinar

,,Comarch IoT MES – System zaawansowanego zarządzania produkcją”

19 kwietnia 2023 r. godz. 11:00

Webinar jest skierowany do wszystkich przedstawicieli firm przemysłowych z produkcją dyskretną, gniazdową i ciągłą. Będziecie Państwo mogli zapoznać się z systemem Comarch IoT MES (Manufacturing Execution System) czyli oprogramowaniem do zarządzania i monitorowania procesów produkcyjnych zarówno ręcznych i automatycznych.

Na bezpłatnym webinarze będą Państwo mogli zapoznać się z systemem Comarch IoT MES i jego kluczowymi komponentami Supervisor, UNS, tablice Andon. Zostaną omówione również integracje z maszynami poprzez rozwiązania IoT. Zostanie pokazane jak wygląda integracja Comarch IoT MES z systemem Comarch ERP XL, a także systemami producentów alternatywnych.

Prelegenci poruszą tematykę mierzenia efektywności linni produkcyjnych w czasie rzeczywistym i OEE oraz szereg funkcjonalności takich jak Unified Namespace z norma ISA-95, integracje IoT, wsparcie produkcji automatycznej oraz ręcznej, digitalizację procesu (paperless), wsparcie użytkowników przez instrukcje cyfrowe, rozliczenie zleceń produkcyjnych, materiałów oraz innych kluczowych wartości systemu klasy MES.

Zobaczą Państwo również jak systemy MES mogą działać z wewnętrznym krwiobiegiem firmy produkcyjnej czyli intralogistyką i jak do tego można wykorzystać Comarch Asset Tracking.

Agenda

11:00 – 11:15 Moduły Comarch IoT MES

11:15 – 11:30 UNS i norma ISA-95 – Integracja z Comarch ERP XL i innymi systemami ERP

11:30 – 11:45 OEE, IoT, Asset Tracking – ciekawe przykłady zastosowania

11:45 – 12:00 Pytania i odpowiedzi

Zapraszam do udziału w webinarze i odkrywania możliwości, jakie oferuje Manufacturing Execution System!